Vancouver Ev Kiralama Hizmetleri

Yeni bir şehre taşınmak, yeni bir ülkeye göç etmek insan hayatındaki en heyecan verici ve en büyük adımlardan biridir. Bununla birlikte belirsizlikten kaynaklanan bir takım korku ve endişeleri doğurması da son derece doğaldır. Bunların en başında, hiç şüphesiz barınma sorunu gelir. Bir taraftan geride bıraktıklarınıza üzülürken, diğer tarafta sizleri nelerin beklediğini düşünerek büyük bir endişe duyabilirsiniz. Ve tüm bu duygu karmaşası içerisinde taşınma süreciyle ilgilenmeniz gerekir. Bir ev bulmak stresin çoğunu ortadan kaldırır ancak o arzu ettiğiniz yeri aramak, özellikle yeterli zamanınız ve pazar bilginiz olmadığında çok zor olabilir.

Vancouver’da kiralık ev veya daire sayısının talebe göre düşük olması nedeniyle piyasa çok rekabetçidir. Kiralık daire fiyatları özellikle Kanada ortalamasına göre yüksek, kiralık ev bulmak uzun ve yorucu bir süreçtir. Özellikle yurt dışından yeni gelecekler için, farklı bir dilde işlemleri gerçekleştirmek, süreç ve mevzuata hakim olmamak, güvenilir mahalleler ve kiralık ev/daire fiyatları hakkında yeterince bilgi sahibi olmamak potansiyel kiracıları sahte ilan ve internet dolandırıcılığı gibi risklere de maruz bırakmaktadır.

Ev sahipleri ya da mülk yönetimi şirketleri ilanlara başvuran potansiyel kiracılar arasından detaylı bir değerlendirme yapmakta, kiracı seçiminde düzenli gelir, kredi geçmişi, referans gibi kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Özellikle fiziksel olarak şehirde bulunmuyorsanız, ev sahipleri, ya da mülk yönetimi şirketleri tarafından e-postalarınız veya çağrılarınız cevapsız kalabilir veya potansiyel evleri göremeyebilirsiniz. Hangi mahallenin size ve yaşam tarzınıza en uygun olacağını araştırmanız da zaman alabilir. Özellikle çocuklu aileler için çocukların kaydolacağı devlet okullarının evin lokasyonuna göre belirlenmesi, mahalle seçimini öne çıkarmaktadır.

Kiralama konusunda uzman, lisanslı bir profesyonel danışmandan destek almak, güvenilirlik ve kredibilitenizi artırmakta, pazardaki daha fazla kiralık eve daha hızlı erişim sağlamaktadır. Finansal yeterlilik ve diğer konularda sizi sunumu, diğer başvuranlar arasında sizi öne çıkarmakta ve kiralama surecini kolaylaştırmaktadır. Sahte ilan ve dolandırıcılığın olabildiği bir piyasada, bir profesyonelden destek alarak kira sözleşmesini imzalayacak kişinin ev sahibi olup olmadığının tapu, kimlik vb. kontrolü sağlanarak kendinizi daha güvende hissederek evinizi kiralayabilir, siz de bu esnada is kurma, is bulma, okul gibi diğer önemli konulara odaklanabilirsiniz!

Kiracılara Sunduğumuz Kiralama Hizmetleri:

 • Müşteri ihtiyaç Analizi
 • Pazar ve bölge bilgisi paylaşımı
 • Kiralık ev ilanlarının aranması ve belirlenmesi
 • Ev sahipleriyle iletişime geçilmesi ve randevu alınması
 • Beğenilen evlerin gezilmesi ve gösterimi
 • Kiracı adayının Kanada’da bulunmadığı durumda evlerin uzaktan görüntülü gösterimi ya da video kaydı paylaşımı
 • Kiracının ilana başvuru süreci ve destekleyici belgeler konusunda danışmanlık hizmeti
 • Sözleşme sürecinin yönetilmesi

Kiralama Sürecinde Lisanslı bir Emlak Danışmanı ile Çalışmanın Faydaları

Kiracı adayları, Vancouver’da ev kiralama sürecini yukarıda bahsedilen tüm zorluklara rağmen kendileri de yönetmeye çalışabilir, ancak lisanslı bir emlak danışmanı ile çalışmanın pek çok faydası vardır. Örneğin:

 • İhtiyacınıza ve kriterlerinize uygun lokasyon, bölge ve ev önerileri sunar. Daha fazla ilana, daha hızlı erişim sağlayarak zaman kazandırır.
 • Kiralama sürecinde ev sahibine ait tapu vb kontroller ile işlemin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayarak stresinizi azaltır.
 • Henüz Vancouver’da değilseniz, sizin adınıza daireyi görebilir, evi görüntülü gösterebilir.
 • Sizi temsil ederek kredibilitenizi artırır ve ilanlara diğer başvuranlar arasında sizi öne çıkararak kiralama surecini kolaylaştırır.
 • Bazı şartların sağlanması durumunda, buraya gelmeden evinizin kiralanmasını sağlayabilir. Airbnb ya da otel gibi geçici konaklama maliyeti böylece oluşmayabilir.
 • Çocuklu aileler için çocukların kaydolacağı devlet okullarının evin lokasyonuna göre belirlenmesi sebebi ile tercih edilen lokasyona göre özel çalışma yapabilir.
 • Ev sahiplerinin güçlü ve söz sahibi olduğu bir şehirde, size daha fazla seçenek sunulmasını sağlayarak ilk bulduğunuz yere değil gönlünüze göre bir eve yerleşmenizi sağlayabilir.

Kiralama ile ilgili işlem ücreti ve daha detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Hulya TosunHulya Tosun
18:54 07 Jun 24
We were extremely pleased with Berna Yazgan's service. She quickly understood our requirements and showed us properties that met our needs, effectively saving us a significant amount of time. Throughout the entire process, Berna provided unwavering support and guidance. We are delighted with our new home and know that we could not have found it without her assistance.
Vldn B.Vldn B.
07:18 04 May 24
We realised the comfort of working with Berna when we came to Canada. I am glad we found and met with her. She lightened our moving with her kindness, sincerity and tolerance, not only renting a house also in every question that she can help. Our house was ready before we arrived and with Berna's support, we are in a home exactly what we want. Both location and home. We are very grateful for understanding our lifestyle without seeing us and providing this. I'm glad we got to know her————
Tuğba AkdenizTuğba Akdeniz
22:02 03 May 24
First of all, Berna is a really, really good person. Why am I saying this because she drew us a road map when it was a few months before we came to Canada, and we contacted her a month before. We have a baby, she not only showed us the most suitable houses for us, but also visited those houses tirelessly and added her personal comments, saying if it was good, it was good, if it was bad, it was bad. Moreover, she always gave her true opinion about the houses we liked but should not have. The most important point for us was that she found beds suitable for our child and sent them a link, and when the time came, she found a job for us and shared the link on LinkedIn. I think we are one of the lucky people to have loved our house very much and to have met Berna before coming to Canada. She always shared with us the links we needed for the house we rented, including electricity, water and internet, and we would like to thank her for always being accessible. I'm glad fate brought you to us, thank you. We deeply appreciated her 🙏🏽🎈❤️
Ece OkuyucuEce Okuyucu
17:35 27 Apr 24
Berna is extremely professional and a wonderful person. While helping us find our new home, she cared as if she were searching for a home for herself, not just a client. She provided advice on the best options considering the market conditions and our financial situation, while also making an extraordinary effort to find a home we would be happy living in. She would show homes over video calls and, in cases of time differences, she would send detailed videos, asking questions about the home that we might never have thought of ourselves. Moving to a new country can be psychologically challenging, and it's easy to panic and start settling for less. Here, Berna's friendship and experience really stand out. With her proper guidance, she helps ease your anxiety, encouraging you to continue searching until you find the perfect ending. Working with Berna was an amazing experience.
Ümmühan KahramanÜmmühan Kahraman
18:46 12 Apr 24
We met Ms. Berna upon her recommendation and reached her through social media, then we immediately made an appointment and started the house hunting process. She was patient from the beginning to the end of our process and helped us find the home that best suited our needs. Not only about the house, but also for our new move from Turkey to Vancouver, she did her best to help us handle many of our jobs remotely, and apart from finding a house, I really loved her energy and friendliness. I'm glad we got to know you, Ms. Berna, thank you very much.
Dilek KacarDilek Kacar
07:41 07 Apr 24
We worked with Berna when we were trying to find our first home and she was so helpful and quick in action. Finally, we’ve bought our first home in GVA and we can’t thank her enough for her help and effort. She is detail-oriented and friendly. She also keeps helping us after we close the sale and answering our questions and finding the solution. We highly recommend her for anyone who is looking for their dream home.
G BG B
20:27 26 Jun 23
Berna is a great consultant. We were very worried as we came from Turkey. It was very valuable for us to feel your support regarding our concerns and expectations. She did a great job helping us rent the house we wanted. Thank you for helping us get off to a good start in our new life.
js_loader